Ieškai buhalterės apskaitai? Kaip rasti savo buhalterį?

Apie buhalterius anekdotų daugiau nei yra pačių specialistų. 

Kvalifikuotų specialistų skaičius mažėja, o paklausa didėja. 

Štai kodėl daugiau nei pusė didelių įmonių aktyviai ieško profesionalų. 

Kaip rasti kompetentingą specialistą, kuris neatneš nuostolių, bet sugebės pakelti įmonę į naujas aukštumas? Šiame straipsnyje apžvelgsime, ko ieškoti ieškant buhalterio ir kaip rasti sąžiningą specialistą.

Prieš ieškau kas tvarko apskaita pradėdami apklausti kandidatą į vietą ieskau buhalteres, turite aiškiai suprasti kokią darbo vietą ji užims jūsų įmonėje.

Ką reikalingas buhalteris veiks biure ir kokias pareigas jis turės? 

Taip jums bus lengviau užduoti kandidatui klausimus ir išbandyti jį ne visais apskaitos aspektais, o tik tais, kurių jums reikia.

Ko tikitės iš būsimo darbuotojo? 

Ar tai bus aktyvus įmonės specialistas, ar tiesiog reikia žmogaus konkrečiai darbo sričiai, pavyzdžiui, mokėti atlyginimus darbuotojams. 

Svarbu aiškiai suprasti pareiškėjo į norimą vietą užmojų lygį. 

Akivaizdu, kad pralošite, jei samdysite neiniciatyvų buhalterį, iš kurio tikitės naujų idėjų.

Kokių įgūdžių sąvokoje ieškau kas tvarko apskaita buhalterės reikia jūsų įmonei? 

Ataskaitos, sąskaitos faktūros, žmogiškųjų išteklių dokumentai ar mokesčių optimizavimas? Taip bus lengviau išbandyti pareiškėją ir nedelsiant atsiriboti nuo pagrindinių darbuotojų.

Aiškiai parašykite visa tai ir pamatysite, kad tuzinas ar du pareiškėjai iš karto dings, taupydami jūsų laiką.

Ieškai buhalterės apskaitai

Kaip nereikėtų ieškoti buhalterio.

Iš karto pakalbėkime, ko neturėtų daryti reikalingas buhalteris:

Nesamdykite sąvokoje ieškau buhalterio, aklai su šeimos ar draugų gautais patarimais. 

Net jei jūsų antram pusbroliui arba puseseriai  labai reikia darbo, tai nėra priežastis versti įmonę prarasti pelną dėl giminių ryšio. 

Be to, jei darbuotojas pasirodys nekompetentingas, jo atleidimas jums kainuos titaniškas pastangas, juk tai giminaitis.

Darbo patirtis nėra pagrindinis dalykas – žmogus gali dešimtmetį sėdėti įmonėje ir atlikti tik įprastą monotonišką darbą tam tikroje srityje, nesigilindamas į kitas sritis, nesivystyti ir neturėti jokio progreso augimo profesionaliam sąvokoje ieskau buhalterio darbui. 

Ieškai buhalterės apskaitai?

Ar jums tikrai reikia šito?

Nesamdykite pirmojo specialisto, turinčio gražų diplomą. 

Apskaita yra sritis, kurioje naujos taisyklės atsiranda beveik kiekvieną dieną. Ir net jei specialistas prieš dešimt metų puikiai baigė žinomą universitetą, tai nėra garantija, kad jis supranta šiuo metu galiojančius teisės aktus.

Ieškai buhalterės. Kokius klausimus užduoti?

Pašalinus visus nereikalingus kandidatus į vietą ieškoma buhaltere, laikas pradėti apklausti kandidatus. 

Mes galime padėti tvarkyti jūsų bahalteriją ir nereikės ieškoti jokio buhalterio. Spauskite čia.

Nesivaržykite užduoti klausimų ir neapsiribokite paprastu išsilavinimo patikrinimu.

Atsargiai paklauskite kandidato apie ankstesnę darbo vietą, kokia tai buvo įmonė, kokia jos struktūra ir veiklos sritis. Kokios buvo specialisto pareigos ir kokį indėlį jis prisidėjo prie įmonės plėtros?

Bus labai naudinga pasikonsultuoti su buhalteriu apie patikrinimus, kuriuos jis išlaikė. Su kokiomis paslaugomis buvusi įmonė susidūrė ir kaip pareiškėjas su jomis tvarkėsi?

Be aukštojo mokslo sąvokoje iesko buhalteres paklauskite, ar kandidatas, kandidatė mokėsi papildomai? Kokius išteklius naudojo, kad išlaikytų dabartines žinias?

Gyvename technologijų amžiuje, todėl būtinai peržiūrėkite programų, su kuriomis dirba norimas buhalteris, sąrašą. Koks jo santykis su technologijomis ir kaip greitai jis prireikus gali įsisavinti naujas programas.

Būtinai paprašykite paaiškint, kodėl pareiškėjas paliko ankstesnę įmonę ir ko jis tikisi iš jūsų įmonės. Paklauskite apie rekomendacijas, nes jei specialistas tikrai geras, tai gali lengvai patvirtinti.

Kaip patikrinti ieskau buhalterio kvalifikaciją?

Jei jūsų įmonėje jau yra vyriausiasis buhalteris, paprašykite jo dalyvauti pokalbyje ir įvertinti kandidato žinias. Paprašykite jo parengti klausimų ir situacijų, susijusių su jūsų įmone, sąrašą.

Ieškote vyriausiojo buhalterio? Prieš paleisdami pasitraukiantį darbuotoją, paprašykite jo parengti minimalų klausimyną naujam kandidatui patikrinti.

Kaip atsarginis variantas galite ieškoti internete testų, atspindinčių kandidato kvalifikaciją, ir patys studijuoti šią temą.

Paskutinis sprendimas, kai reikalingas buhalteris.

Norint patikrinti pareiškėją, geriausia naudoti visas turimas priemones. 

Įsitikinkite, kad ankstesnė įmonė nebankrutavo dėl jo sumanių veiksmų. 

Atidžiai klausykitės kandidato kalbos, dažnai melą galima atpažinti iš karto. 

Patikrinkite informaciją apie pareiškėją atviruose šaltiniuose.

Trumpai tariant, prieš pakviesdami specialistą telpantį žodžiuose ieško buhalterės, ieškau buhalteres bandomajam laikotarpiui, patikrinkite viską, ką galite, nes tai jums gali kainuoti daug nervų ir įmonės bankrotą.

Daugiau info čia

By Rokas